Podzimní soustředění 2019

Využili jsme příležitosti uspořádat podzimní soustředění mládeže TJ Litohlavy opět v Liberci, protože se nám tam loni moc líbilo. Program jsme naplánovali opravdu pestrý a počasí se nám opravdu vydařilo. Odjížděli jsme 25.10. vlakem z rokycanského nádraží v 15:32 do Prahy. V metru jsme způsobili pozdvižení, jelikož jsme se často přepočítávali. Nikdo se neztratil a nikoho jsme nikde nezapomněli, což je s podivem, jelikož s námi jeli kluci Fialovi. Na Černém Mostě jsme nastoupili do žlutého autobusu a po hodině jízdy jsme se už zdravili s Monikou na nástupišti ve Fügnerově ulici v Liberci. Spaní jsme měli domluvené ve škole ZŠ Broumovská, kde jsme mohli využívat dvě třídy, kuchyňku a tělocvičnu. Večer jsme hráli v tělocvičně hry a ten kdo zrovna nehrál, tak si zašel na večeři.
V sobotu 26.10. jsme odjeli vlakem do Dolánek u Turnova v Českém ráji. Vydali jsme se po turistické značce na pohádkový hrad Frýdštejn odkud je krásný výhled do kraje. Oběd jsme měli domluvený v Hotelu Skála, kde jsme si pochutnali na svíčkové s knedlíčkem. Odpoledne jsme si vyzkoušeli jízdu na koloběžce. V údolí Jizery je cyklostezka, kde jsme mohli bezpečně jezdit a přesunout se na 9 km. vzdálené nádraží do Dolánek. Vlak nás odvezl zpět do Liberce.
V neděli 27.10. jsme jeli autobusem do Bedřichova, kde na nás dopoledne čekalo lanové centrum. Měli jsme možnost si ověřit, jak moc nám vadí výšky a většina z nás zvládla všechny nástrahy s bravurou a elegancí. K obědu jsme měli ovocné knedlíky a odpoledne jsme strávili na umělé horolezecké stěně, kde zazářili ti nejmenší házenkáři. Pohybovali se jako zkušení opičáci a pomoc pevného lana potřebovali minimálně. 
V pondělí 28.10. jsme  měli na programu gymnastickou arénu, kde jsme opět mohli potrénovat salta, přemety a ostatní krkolomnosti při pádech do molitanové jámy. Po dvou hodinách gymnastického dovádění jsme nastoupili na tramvaj, která nás odvezla přímo ke vchodu do Zoo Liberec. V restauraci Formanka jsme si dali řízek a pak jsme měli mnoho času na to obdivovat bílé tygry a ostatní zvířenu. Poslední kratochvílí byl radar a pískové doskočiště, kde jsme si mohli poměřit svoje výkony v porovnání s reprezentanty říše zvířat. Mnozí utratili majlant za pamětní medaile, ale s tím se počítá, když dostaneš kapesné.
Úterý 29.10. Být v Liberci a nepodívat se na Ještěd? Jednalo se o druhovýstup TJ Litohlavy sjezdovkovou cestou. Velehory nám opět ukázaly odvrácenou tvář, takže božský rozhled z Ještědu známe opět jen z vyprávění. Počasí nás nepotěšilo. Pizza k obědu byla opravdu zaslouženou odměnou. Odpoledne jsme měli ve sportovním duchu a vítěz atletického víceboje dvojic měl tu milou povinnost zvolit večerní film, který jsme sledovali ve třídě na projektoru. Nakonec to u vítězů Vojta Kopecký a Pavel Wohlmuth vyhrál film "Číslo 5 žije"
Středa 30.10. Po důkladném úklidu jsme se rozjeli žlutým autobusem směr Praha. Přesun metrem na hlavní nádraží jsme zvládli bez ztráty jediného sportovce, jen Vašík Fiala zapomněl v autobuse telefon. Na perónu nádraží v Rokycanech na nás čekali natěšení rodiče.
Za velkou pomoc při organizaci soustředění moc děkujeme manželům Rouskovým, Wohlmuthovým a Daně Celundové. Velikánské díky opět patří Monče Valáškové.