Vloženo 29.8.2021

PČR mladších žáků
1. místo

Cesta do Ejpovic nebyla nikterak jednoduchá. V tabulce jsme nebili na druhé postupové pozici, ale výsledky ostatních družstev nám dávaly naději si o druhé místo zahrát. K onomu důležitému zápasu došlo na neutrální půdě v Liticích. Po veliké bitvě s družstvem TJ Přeštice jsme si vybojovali účast na PČR. Za nerozhodného stavu, 10 sekund před koncem, dával Vojta Kopecký rozhodující branku. Následující protiútok a střelu zablokovala dvojice Lukáš Rousek, Martin Roček a bylo o postupujícím rozhodnuto.
Připravovali jsme se opravdu pečlivě o letním soustředění. Hodně času jsme věnovali útočné hře a to se nám nakonec vyplatilo. Poslední trénink byl ve čtvrtek a v pátek jsme se sešli na hřišti v Ejpovicích. Očekávání jsme měli veliké a zdravá nervozita před prvním zápasem byla všudypřítomná.
Prvním soupeřem nám byl TJ Sokol Ejpovice, na kterého jsme vlétli opravdu ostře a první branky jsme vstřelili z rychlých protiútoků. Velkým zásahem do naší hry bylo zranění Vojty Kopeckého. Nebylo jednoduché se vyrovnat s absencí našeho nejlepšího střelce, ale Pavel, Míra a Lucka se svého úkolu zhostili více než srdnatě a první utkání jsme zvládli.
Druhým soupeřem nám byl Krčín. V prvním poločase jsme se hlavně trápili v obraně. Nedokázali jsme se srovnat s rychlou kličkou Pepína Zimli, který nám ostře zatápěl. O poločase jsme prohrávali rozdílem 9:7. Poradili jsme se a hlavně zlepšeným výkonem v obraně a produktivní střelbou jsme soupeře přehráli rozdílem 14:17. V utkání jsme měli jediného střelce. Pavel Wohlmuth více než polovinu svých 17-ti branek vsítil padáčkem. Obraně pomohla také přítomnost Vojty Kopeckého, který s jednou rukou ubránil svůj post par excellence.
Stará Huť, zástupce středočeské oblasti, nebyla pro nás neznámou. Hráči se znají z celostátního soustředění z Nového Města nad Metují. Absencí našeho Vojty utkání nemělo favorita. Vyrovnaná bitva se hrála do posledních okamžiků utkání. V posledním útoku huťští dvakrát stříleli na naši branku, a pak jsme museli ještě lapit trest po čase. „Děkujeme Honzíku“. Výsledné skóre 13:12 je důkazem o jak vyrovnaný souboj se jednalo.
Odpolední sobotní zápas s Baníkem Most NH jsme začali se základní sestavou, ale již v průběhu prvního poločasu jsme prostřídali celou lavičku, abychom šetřily síly a nechali zahrát menší kluky. Prosadili se i sváteční střelci, a po druhém hracím dnu jsme měli v tabulce osm bodů.
Nedělní utkání s Drakenem Brno mělo pro fanoušky nervy drásající průběh. Na každou z deseti vstřelených branek, jsme se hrozně nadřeli. Nebyli jsme úspěšní v postupném útoku, kombinaci a následném zakončení. Naše střely často ztroskotávaly na vynikajícím brankáři soupeře a naše obrana byla přetížená. Dařila se nám jen jedna jediná věc. Z rychlého protiútoku překonat brankáře skrytou střelou přes obránce. Bylo to riskantní, ale účinné. Utkání bylo vyrovnané. V poločase jsme byli o jeden gól horší, ale druhá půle se pro nás vyvíjela z počátku lépe. Vedli jsme o dvě branky a vše vypadalo na těsnou výhru, ale soupeř vyrovnal. V nervózní koncovce jsme neproměnili šance, ale konečnou remízu jsme ubránili.
Poslední utkání bylo pro naše mladší žáky neobyčejně náročné. Většinu turnaje odehrálo devět hráčů. Únava byla patrná na každém jednotlivci a na nohou nás držela jen vidina medaile na krku. V utkání jsme byli favority, ale svinovští nás zle potrápili. Ve frenetické atmosféře posledních minut dělalo každé družstvo mnoho chyb. Dění na střídačkách bylo nervózní a na naši výhru nakonec muselo stačit Pavlových osm vstřelených branek. Po posledním hvizdu rozhodčí nám spadl ohromný balvan ze srdce a na bujaré oslavy jsme neměli již sil.
Radovat se naplno ze zlaté medaile jsme mohli až tehdy, když Ejpovice porazily Draken. Díky tomu se nám povedlo důstojné rozloučení  Vojty a Lukáše s družstvem mladších žáků. Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen Pavel Wohlmuth. Nejužitečnějším hráčem TJ Litohlavy byl zvolen Vojtěch Kopecký.
"Přepište dějiny TJ Litohlavy. Vítězíme v poháru ČR mladších žáků".
PS: (Vzhledem k dalším událostem, budeme dějiny TJ Litohlavy přepisovat letos vícekrát)
Karel Nekut

29.8.2021 - 11:00

TJ Sokol Svinov : TJ Litohlavy  7 : 8 (4:5)

Naši střelci: Pavel Wohlmuth - 8

29.8.2021 - 8:00

TJ Litohlavy : Draken Brno  10 : 10 (5:6)

Naši střelci: Pavel Wohlmuth - 9 , Jaromír Kafka - 1

Vloženo 28.8.2021

28.8.2021 - 16:00

Baník Most NH : TJ Litohlavy  0 : 15 (0:8)

Naši střelci: Pavel Wohlmuth - 5 , Jaromír Kafka - 5, Lucie Celundová - 3 Ondřej Wohlmuth - 1, Lukáš Rousek - 1

28.8.2021 - 10:00

TJ Litohlavy : TJ Stará Huť 13 : 12 (8:7)

Naši střelci: Pavel Wohlmuth - 10, Lucie Celundová - 2, Jaromír Kafka - 1