TJ Litohlavy : TJ Sokol Tymákov  11 : 3 (6:2)

Naši střelci: Lukáš Ženíšek - 8 , Daniel Šnajdr - 3

Sokol Dobruška : TJ Litohlavy  7 : 8 (4:4)

Naši střelci: Lukáš Ženíšek - 7 , Daniel Šnajdr - 1

TJ Litohlavy : TJ Sokol Osek nad Bečvou  17 : 16 (10:10)

Naši střelci: Lukáš Ženíšek - 14 , Daniel Šnajdr - 2 , Martin Celunda - 1

Vloženo 26.6.2018

22. - 24.6.2018 - Dobruška

Pohár mladších žáků - 2018

Družstvo mladších žáků TJ Litohlavy má za sebou povedenou sezónu. V oblastním přeboru jsme obsadili třetí místo, když jsme nestačili jen na TJ Přeštice a TJ Sokol Kyšice. Vzhledem ke kvalitě družstva jsme se rozhodli přihlásit ještě na vrcholnou akci sezóny, kterou je Pohár ČR. Ve čtvrtek 21.6.2018 družstvo mladších žáků TJ Litohlavy odcestovalo na Pohár ČR do Dobrušky. Ve třech dnes nás čekala porce pěti utkání, v kterých jsme chtěli ukázat to nejlepší, co jsme se naučili. V pátek ráno nastoupilo na hřiště Sokola Dobruška šest účastníků pohárového klání. Po hymně ČR a slavnostním úvodu nás čekal zahajovací zápas proti Sokolu Bakov nad Jizerou. Soupeř nás trápil v prvním poločase, ale jakmile jsme se dostali do vedení, tak z nás spadla nervozita a jistě jsme utkání dohráli do vítězného konce rozdílem 16:10. V odpoledním utkání jsme nastoupili proti družstvu z Přeštic, které jsme nedokázali porazit v oblastním přeboru. Bohužel i tentokrát jsme se museli před soupeřem sklonit. Naše obrana odolávala dlouho, ale podlehli jsme 4:10. V sobotním utkání jsme nejdříve poměřili síly s družstvem TJ Sokol Tymákov. Naše družstvo se vyznamenalo hlavně v obranné činnosti. Soupeře jsme přehráli rozdílem 11:3. V odpoledním utkání jsme nastoupili proti družstvu domácích, které sice v úvodním hracím dnu nepředvádělo přesvědčivé výkony, ale postupně se zlepšovalo. Doslova jsme ubojovali a ubránili vítězství 8:7 po poločase 4:4. Celá obrana v čele s Filipem Čiperou držela naše šance hodně vysoko a my jsme cítili, že medaile je hodně blízko. V nedělním utkání proti TJ Sokol Osek nad Bečvou jsme věděli, že jde o hodně. Nastoupila proti sobě naše kvalitní obrana a vynikající útok z Oseka nad Bečvou. Po poločase 10:10 bylo jasné, že rozhodnou maličkosti. Našemu útoku se podařilo odehrát skvělé utkání. Dávali jsme branky ze standardních situací, ale i kombinace. V našem útoku se střelecky dařilo Lukáši Ženíškovi, který zatížil konto soupeře 14. brankami. Po závěrečném hvizdu svítilo na ukazateli skóre 17:16 a my jsme věděli, že máme stříbrné medaile. Celkovým vítězen se stalo družstvo TJ Přeštice. Na druhém místě TJ Litohlavy a bronzové medaile si odvezlo družstvo TJ Sokol Osek nad Bečvou. Na místě čtvrtém skončili mladší žáci z TJ Sokol Tymákov. Páté místo obsadil Sokol Bakov nad Jizerou a na místě šestém skončili mladší žáci z pořádajícího Sokola Dobruška. Při závěrečném ceremoniálu vedení turnaje nezapomnělo na skvělé výkony našich hráčů. Druhým nejlepším obráncem byl vyhlášen Tomáš Bárta. Druhý nejlepší střelec a útočník turnaje byl zvolen Lukáš Ženíšek. Nejlepším Brankářem turnaje a nejužitečnějším hráčem TJ Litohlavy byl zvolen Filip Čipera. Složení stříbrného družstva TJ Litohlavy: brankář - Filip Čipera, Obrana - Tomáš Bárta, Matěj Krejčí, Maxim Černeckyj, Tomáš Tycar, útok - Lukáš Ženíšek, Daniel Šnajdr, Martin Celunda, Lukáš Rousek a Pavel Wohlmuth. Trenér - Pavel Šnajdr, asistentka trenéra - Dana Celundová, vedoucí družstva - Karel Nekut