Historie znaku TJ LitohlavyVloženo 1.3.2020

Historie znaku TJ LitohlavyHistorie znaku TJ Litohlavy

Krátce po založení tělovýchovné jednoty Sokol Litohlavy, které se datuje roku 1961, se členové rozhodli vyřešit i symboliku právě vzniklé TJ. Tehdejší hráč pan Jan Dvořák vypracoval několik návrhů, které předložil vedení tělovýchovné jednoty k posouzení. Škoda jen, že se do dnešních dnů dochoval jen návrh vítězný, takže nemůžeme posoudit vzhled znaků ostatních. Volba byla možná dílem náhody, ale daleko pravděpodobnější je ta možnost, že byli funkcionáři ovlivněni famóznímy výkony fotbalistů FC Inter Milán, kteří na začátku šedesátých let kralovali nejen v italské lize,ale i v Evropských soutěžích. Stalo se tedy, že vyhrál návrh, který máte právě před sebou v provedení černá modrá zlatá a podobnost se současným dresem nerazzury opravdu nezapře. Jednotlivé barvy symbolizují: Černá – Noc , Modrá – Obloha , Zlatá – Slunce. Časem došlo ke změně názvu naší TJ. nejsme již sdruženi pod organizací Sokol. Máme nyní tři oddíly. Vedle národní házené, ještě nohejbal a cykloturistiku, a právě tyto změny nás donutily i ke změně symboliky naší tělovýchovné jednoty. Všechny oddíly mají dnes ve znaku název svého sportu a samostatný znak má i Tělovýchovná jednota Litohlavy jako celek. Dresy našich družstev se v minulosti modré a černé ani z daleka tak pevně nedržely, jak tomu bylo doposud v Miláně, ale naši mladší žáci a zejména pak muži jsou dnes po delší době našim klubovým barvám opět věrni.

Historie znaku TJ LitohlavyHistorie znaku TJ LitohlavyHistorie znaku TJ LitohlavyHistorie znaku TJ Litohlavy