TJ Avia Čakovice : TJ Litohlavy  17 : 13 (8:5)

TJ Všenice : TJ Litohlavy  16 : 15  (9:7)

Utkání jako na houpačce jsme sehráli proti našemu sousedovi ze Všenic.

Vloženo 22.9.2013image

TJ Litohlavy : TJ Sokol Ejpovice  16 : 15  (7:7)

Kdysi malé, ale dnes velké derby bylo na pořadu tuto neděli na hřišti pod vršíčkem. Sokol Ejpovice je kvalitní družstvo s velkými ambicemi. Minulé kolo se jim podařilo porazit doma Podlázky a k nám přijeli natěšeni a řádně nažhaveni. My máme Ejpovicům co oplácet. Loni jsme dokázali s nimi uhrát jeden bod a to je málo, protože bývávalo standardní brát v sezóně s Ejpovicemi dvě vítězství.
Do utkání jsme vstoupili velice smolně. Naši útočníci se trápili a průběžné skóre jsme na naší, toho času haprují časomíře, posunovali velice ztuha. Zato soupeř se "nežinýroval" Dvojice Venca Klail ( V sobotu vše nejlepší Václave ) a Jiří Andrlík dokázali skórovat docela pravidelně. V 17. minutě utkání jsme prohrávali 2:5 a to nebyla nejlepší známka produktivity našeho útoku. Potom jsme inkasovali ještě šestou branku a hodnota našich akcií klesala do "červených čísel". Ve 20. minutě se nám povedlo skórovat. Možná se do této chvíle naši bombarďáci jen zastřelovali, ale v poslední desetiminutovce jsme začali předvádět produktivnější házenou korunovanou brankami a "svoji trošku do mlýna" přinesla i obrana, která během poslední desetiminutovky musela vyndavat míč ze sítě jen jednou. Přestávkové skóre bylo 7:7. Do druhého poločasu jsme vstoupili správnou nohou. Během prvních pěti minut jsme dokázali odskočit na rozdíl tří gólů, aniž bychom inkasovali. Zpětně musím uznat, že toto byl zlomový moment a potom v celém průběhu druhé půle jsme nedopustili, aby se soupeř nadechl a dokázal skóre korigovat. Skórovali jsme pravidelně. Naší zbraní nebyly jenom standardní situace, což bylo pozitivní. Celé utkání se hrálo ve slušném tempu a velice tvrdě. Některé zákroky hostujících, ale i domácích obránců patřily do kategorie "brousek" a útočníci na obou stranách museli mít zatnuté zuby, pokud se nechtěli nechat "vykolejit". Konec utkání byl opravdu dramatický. Soupeř zrychlil hru a vyhecování hráčů dostoupilo bodu varu, ale dlužno dodat v mantinelech slušnosti a kamarádství. V poslední minutě jsme ještě inkasovali ze šestimetrového hodu na výsledné skóre 16:15. Potom píšťalka rozhodčího Slavíka ukonšila utkání a dva druholigové body zůstali v Litohlavech.
Nejradostnější zpráva celého víkendu nebylo naše vítězství nad naším rivalem z Ejpovic, protože z narození malého Honzíčka Cingroše se radovali hráči obou družstev. Moc gratulujeme.
Nastoupili jsme v sestavě:
Brankáři: Holub Lukáš , Zbyněk Chodora
Obránci: Václav Čihák , Václav Pouza , Aleš Kroc , Karel Nekut
Útočníci: Pavel šnajdr - 10 , Jan Kozák - 6 , Jan Cingroš , Karel Šťastný a Jaroslav Brož

imageVloženo 19.9.2013

TJ Litohlavy : Šroubárna Žatec  22 : 24 (11:10)

V neděli 15.9.2013 jsme na hřišti po Vršíčkem hostili družstvo mužů Šroubárny Žatec. Hosté přicestovali s několika novými tvářemi, takže na první pohled se mohlo zdát, že jsou oslabeni, a že se chystají utkání jen odehrát, ale to se v Žatci "nenosí". Šroubárny mají dlouhodobě velice kvalitní družstvo, které hraje v horní polovině tabulky. Jejich útočná řada již po mnoho sezón vzbuzuje respekt. Obrana se hodně zlepšila a naše poslední čtyři utkání dopadla v náš neprospěch. Měli jsme tedy co oplácet.
Začátek utkání zastihl naše útočníky v celkem dobrém rozpoložení. Povedlo se nám pravidelně proměňovat naše střelecké příležitosti a v průběhu první půle jsme si dokázali udržovat sice nepatrné, ale vedení. Obrana na tom byla o poznání hůře. Nedokázali jsme narušit útočné akce hostí, kteří hráli v bohorovném klidu. Míčová technika, technické dovednosti jednotlivců a hra jednoho na jednoho na vysoké úrovni. Za vyrovnaného stavu klidně zapojí do hry mladíky v dorosteneckém věku což je prostě sympatické. Opory si odpočnou, ale hra pokračuje a jsou stejně nebezpeční. V průběhu prvního poločasu se nám zranil Pavel Souček, který hrál toho času beka a my jsme byli nuceni přeskupit celou obranu, což se projevilo na výkonu naší zadní řady. Václav Čihák musel odložit pásky záložníka a postavil se vedle Vency Pouzy jako bek. Trojici doplnil náš benjamínek a "drobeček" v sestavě Mirek Hrubec mladší s mírami 205/130 . Čtenář se jistě dovtípí, která číslovka je výška, a která je hmotnost:-)) Poločas jsme dokázali uhrát se skóre o jeden gól lepším než soupeř.
Druhé dějiství bylo pro naši obranu opravdovou zkouškou. Chlapi nastoupili v tomto složení poprvé a byla znát nezkušenost a nevyhranost Mirka Hrubce v takto vyrovnaném utkání. Naši do této doby velice produktivní útočníci se dopustili několika nepřesností a soupeř dokázal odskočit na rozdíl dvou branek. Nám se povedlo manko srovnat a patnáct minut před koncem utkání jsme hráli nerozhodně. Ze hry našeho soupeře vyzařoval klid a za tohoto stavu si dovolili postavit do hry náhradního brankáře, který ale k naší smůle chytal velice kvalitně a my jsme opět prohrávali o tři branky. Na posledních cca. deset minut byl poslán do hry Karel Nekut, ale porážce 22:24 nedokázal ani on zabránit. Prohráli jsme po bojovném výkonu celého družstva. Škoda zranění Pavla Součka, protože jeho absence se určitě protáhne do konce podzimní části soutěže. Je to pro naši defenzívu citelné oslabení, které budeme muset řešit.
Brankáři: Lukáš Holub , Zbyněk Chodora
Obránci: Pavel Souček , Václav Pouza , Václav Čihák , Miroslav Hrubec , Karel Nekut
Útočníci: Pavel Šnajdr - 11 , Jan Kozák - 6 , Jan Cingroš - 5 , Karel Šťastný , Jaroslav Brož

image

Vloženo 9.9.2013

TJ Litohlavy : Baník Most NH  20 : 20 (10:9)

Po čtvrtečním tréninku jsme věděli, že pro nedělní duel s Baníkem Most nemáme brankáře. Lukáš Holub měl pracovní povinnosti a Zbyněk Chodora odjel na dovolenou do zahraničí. Byl to velký problém a my jsme měli několik variant. Každá byla jistě pro našeho soupeře překvapivá, ale my jsme potřebovali bodovat a né si jenom zahrát "srandamač" Jako první se nabízel Pavel Souček, ale obrana bez něj by byla oslabena. Míra Hrubec má pořád ještě zdravotní problémy, a tak řešení přinesl Karel Šťastný náš staronový útočník, který má zkušenosti v brance z utkání "FERY Teamu". Do zápasu jsme nastoupili s útočníkem v brance a pod bedlivým dohledem delegáta Mgr. Jana Václavka a rozhodčího Ladislava Mixtaje. První poločas byl vyrovnaný a Karel si zvykal na druholigovou házenou z jiného pohledu. Žádný s týmů si během prvního poločasu nevypracoval nějaký významnější náskok. Baník vedl deset minut před koncem půle o dvě branky, ale nám se povedlo vyrovnat a o přestávce jsme vedli nejtěsnějším rozdílm 10:9. Po změně stran se situace na hřišti nikterak nezměnila. Byla to taktická bitva a žádný s týmů do 45'. minuty nešel do výraznějšího vedení. Po neproměněném pokutovém hodu a ztrátě míče naše družstvo znervóznělo. Měli jsme potíže s proměněním trestných hodů, jelikož Ruda Ibl v brance Baníku předváděl excelentní výkony a zneškodnil několik střeleckých pokusů Pavla Šnajdra. Hosté byli "v laufu" a se svou troškou do "mlýna" přišel i Honza Kneř se svojí porcí sportovní (nesportovní) provokace, ale to k našemu sportu také patří, jelikož házená není jen o gólech. V tento moment jsme "tahali za kratší konec" a sedm minut před koncem utkání jsme prohrávali o tři branky a soupeř ještě šel do útoku!! Naštěstí se začalo dařit Janu Kozákovi, který dokázal několikrát prostřelit obranu soupeře úžasným podstřelem. Čas se nám krátil a soupeř začal hrát naštěstí (a k jejich smůle), až moc takticky. V poslední minutě jsme se museli bránit a prohrávali jsme o jednu branku. Baník chtěl v závěru pohrát na jistotu, ale hostující útočník střelbu uspěchal. My jsme dokázali míč rychle dostat do útočného pásma a naše útočné trio muselo rychle něco vymyslet. Janu Cingrošovi se povedlo vybojovat trestný hod a zápas byl v ten moment hvizdem rozhodčího ukončen. K exekuci trestného hodu se postavil Pavel Šnajdr a svojí typickou střelou na vzdálenější tyč vyrovnal stav na konečných 20:20.

TJ Všeskovice : TJ Litohlavy  16 : 20

V neděli 1.9.2013 jsme zavítali k druhému utkání sezóny do Vřeskovic. Před pěknou diváckou kulisou a skoro v kompletní sestavě jsme nastoupili proti soupeři, který nás již několikrát dokázal překvapit. Našemu družstvu se povedl vstup do utkání a v poločase jsme vedli 6:13 což se nakonec ukázalo jako dostačující náskok pro naše celkové vítězství 16:20. Druhé utkání již bylo pro naše barvy vítězné a my si zaznamenali první dva body do tabulky. Lukáš Holub odchytal velice dobré utkání a zaznamenal 22 zákroků. Pozice naší golmanské jednotky, kterou byl do této doby Zbyněk Chodora již není tak neotřesitelná. Doufám že forma našim brankářům vydrží co nejdéle.
Naši střelci: Pavel Šnajdr - 9 , Jan Kozák - 7 , Jan Cingroš - 4
Obránci: Václav Pouza , Václav Čihák , Pavel Souček , Miroslav Hrubec ml.
Útočníci: Pavel Šnajdr , Karel Šťastný , Jan Cingroš , Jan Kožák a Jaroslav Brož

imageVloženo 1.9.2013

TJ Litohlavy : TJ Sokol Záluží  8 : 23 (5 : 9)

Jako prvního soupeře nám los určil družstvo TJ Sokol Záluží soupeře na rozehrání opravdu těžkého. Do utkání jsme nastoupili bez několika opor. V obraně jsme se museli obejít bez Vaška Pouzy a Mirka Hrubce. V útoku jsme museli počítat s neúčastí dlohodobě zraněného Radka Tycara, nemocného Pavla Šnajdra a nehrál ani Jan Kozák naše posila ze Sokola Osek, který měl problémy se zády. Do obrany jsme museli povolat Mirka Hrubce juniora a Aleše Kroce, který obnoví svojí sportovní kariéru pokaždé, kdy je nám nejhůře:-)) Je to takový Blanický rytíř TJ Litohlavy, který ale přijíždí z Cheznovic :-)) V začátku utkání jsme se drželi. Dokázali jsme kontrovat a soupeř, který se dopustil několika nepřesností nám situaci příliš nestěžoval. Ještě ve 25. minutě byl stav 5 : 6 , ale potom našim útočníkům zvlhnul prach a soupeři se povedlo z několika rychlých kontrů odskočit na poločasové skóre 5 : 9. Nejvíce naši obranu zaměstnával již tradičně Jan Tříska, který je pro družstvo TJ Sokol Záluží velkou oporou a dokáže obstarat většinu vstřelených branek. Naše útočná řada ve složení Jan Cingroš, Karel Šťastný a Jaroslav Brož doplněná o našeho brankáře Zbyňka Chodoru, který má již prvoligové útočnické ostruhy, nebyla pro obranu Petra "Pezona " Ulče velkou hrozbou. V druhém poločase jsme dokázali skórovat jen 3x, a tak se zrodila historicky nejtěžší porážka TJ Litohlavy za celou dobu účinkování v II. lize národní házené. Raději honem zapomenout, potrénovat a pokusit o reparát hned příští utkání ve Vřeskovicích. Celkové skóre 8 : 23, které po posledním hvizdu svítilo na naší nové časomíře nás až příliš bodalo do očí, takže jsem si říkal, jestli jsme raději na tento duel neměli zvolit ještě tu starou:-(( Jediný v naší sestavě, který zaslouží pochvalu a jeho výkon přísnější srovnání byl brankář Lukáš Hoplub s 18-ti zákroky.
Naši střelci: Jan Cingroš - 3 , Karel Šťastný - 2 , Zbyněk Chodora - 2 , Jaroslav Brož - 1