Konečná tabulka soutěže mladších žáků v sezóně 2013 / 2014

Tabulka ke stažení:

image

TJ Litohlavy : TJ Božkov  17 : 21 (11:9)

1.6.2014
V posledním utkání jsme hostili hráče Božkova. Tentokrát, více než kdy jindy, jsme na výhru měli. V poločase jsme vedli o dvě branky, ale po přestávce jsem se rozhodl dát větší prostor střídačce. Střídající hráči možná nepřinesli do utkání tolik útočné síly, ale o to více bojovnosti a elánu. Národní házená je kolektivní sport a proti Božkovu jsme si zahráli všichni i na úkor výsledku.
Naši střelci: Adam Liška - 13 , Petr Zeda - 3 , Daniel Klik - 1

image

TJ Přeštice : TJ Litohlavy  12 : 16  (2:8)

31.5.2014 Po skvělém výkonu v první půli a menší ztrátě koncentrace v půli druhé, kdy soupeř mohutně dotahoval, jsme vyhráli v Přešticích.
Naši střelci: Adam Liška - 12 , Lukáš Šůcha - 2 , Daniel Klik - 2

image

TJ Plzeň-Újezd - TJ Litohlavy  14 : 12  (7:7)

18.5.2014 Jsme potrápily mladíky v Újezdě. 3/4 utkání jsme hráli vyrovnanou partii. Ztráceli jsme míče špatnou rozehrávkou, a také produktivita střelby nás nutí se stále zlepšovat. Tentokrá, i když jsme bojovali a "makali" celý zápas, na body jsme nedosáhli.
Naši střelci: Adam Liška - 10 , Lukáš Šůcha - 1 , Kristýna Auingerová - 1

image

TJ Litohlavy : TJ Všenice  21 : 15  (9:5)

11.5.2014
Naši střelci: Adam Liška - 11 , Petr Zeda - 6 , Lukáš Šůcha - 3 , Daniel Klik - 1

image

TJ Litohlavy : TJ Sokol Ejpovice  8 : 11 (5:5)

Soubojem našich útočníků s hostujícím brankářem se stal duel s Ejpovicemi. V této sezóně již po druhé jsme si vylámali zuby na černovlasém klučinovi s pronikavým pohledem. Velké množství získaných míčů, celková územní převaha, ale pokud střelba není přesná, většinou se nevyhrává:-(( To se také stalo i nám v pondělí 5.5.2014 proti soupeři z Ejpovic.
Naši střelci: Adam Liška - 5 , Lukáš Šůcha - 2 , Petr Zeda - 1

image

DIOSS Nýřany : TJ Litohlavy  14 : 19 (8:9)

Tradičně v pátek 2.5. jsme nastoupili v Nýřanech proti místním mladším žákům. Již s uzdraveným Petrem Zedou. Také v tomto utkání si Adam "užíval" zvláštního zacházení od obránců soupeře.  Často Adama obsadili dva obránci a na naše překvapené útočníky zívala v obraně díra jako vrata. Nedařilo se nám tuto taktitu účinně trestat a často se stávalo, že naši ůtočniíci proti domácímu brankáři selhali. O naší výhře jsme rozhodli, až v poslední desetiminutovce, kdy soupeř rezignoval a pustil do hry "lavičku".
Naši střelci: Adam Liška - 12 , Petr Zeda - 6 , Lukáš Šůcha - 1

image

Vloženo 8.7.2014

TJ Vřeskovice : TJ Litohlavy  13 : 17 (7:8)

28.4.2014
Netradičně v pondělí od 17:00 jsme vyběhli na umělou trávu proti domácím chlapcům ve Vřeskovicích. Utkání bylo 50 minut vyrovnané a rozhodující náskok jsme si vybudovali až na konci.
Naši střelci: Adam Liška - 13 , Daniel Klik - 3 , Lukáš Šůcha - 1

image

Tloženo 8.7.2014

TJ Sokol Nezvěstice : TJ Litohlavy  31 :16 (17:8)

27.4.2014
Od favorita soutěže jsme obdrželi pořádný příděl. Soupeř nasadil svoje nejlepší hráče k ubránění Adama Lišky. Nejlepší střelec domácích byl po vystřídání ihned nasazován do obranné fáze, kde stadardně hrál proti Adamovi osobní obranu. V utkání se projevila nezkušenost našeho brankáře. Martin Charvát je čerstvým odchovancem naší přípravky a proti starším chlapcům se nedokázal prosadit. Bojovali jsme, ale na body jsme v Nezvěsticích nárok neměli.
Naši střelci: Adam Liška - 11 , Daniel Klik - 3  a Daniel Klik - 2

image

TJ Litohlavy : TJ Litice  20 : 13 (12:7)

Proti družstvu Litic jsme nastoupili 12.4. již s Adamem Liškou v útoku. V porovnání s vystoupením na poháru v Přešticích se Adamův výkon zlepšil o 1000%. (Ta číslovka je správně:-)) ) Museli jsme se opět vyrovnat s absencí Valerie a Petra. Na domácím hřišti jsme si nenachali vítězství uniknout a vyhráli jsme v poměru 20:13.
Naši střelci: Adam Liška - 14 , Lukáš Šůcha - 3 , Kristýna Auingerová - 2 a Daniel Klik - 1

image

Sokol Štěnovice : TJ Litohlavy  15:7 (6:4)

6.4.2014 jsme vycestovali k prvnímu utkání jarní části. Štěnovice jsou zatím známé jako bašta ženské národní házené a do soutěže mladšího žactva se přihlásili v polovině soutěže. Náše řady krušila nevídaná marodka klíčových hráčů. Valča Šauerová měla zlomený prst a Petr Zeda se zase pro změnu chlubil sádrou na noze. V útoku chyběl i Adam Liška, který měl povinnosti u družstva handbalu. Terka Brejchová musela hrát na místě beka a v útoku zůstaly osamocené "mladé pušky". Náši soupeři nám připadali starší a vzrůstem budili přinejmenším respekt. V první půli jsme se drželi a poločasové skóre nebylo zcela beznadějné. V druhé půli jsme již rozstříleného soupeře nedokázali eliminovat a domácí brankář kapituloval jen po třech našich pokusech. Všichni naši hráči si zaslouží pochvalu za bojovný výkon.
Naši střelci: Daniel Klik - 3 , Lukáš Šůcha - 2 , Kristýna Auingerová - 1 a Jakub Lukeš - 1

imageVloženo 21.4.2014

Zimní halový pohár mládeže - mladší žáci

26.1.2014 se naši mladší žáci zúčastnili ZHPM v Přešticích. Naše družstvo bylo nalosováno do skupiny smíšených družstev, které hrají mimo soutěž. V prvním utkání jsme se střetli s družstvem Všenic. Celé utkání jsme udržovali těsné vedení, ale nedokázali jsme si vypracovat náskok, který by nám umožnil utkání v klidu dohrát. Naše střelba byla nepřesná a stráceli jsme spoustu míčů, takže jsme dávali soupeři mnoho příležitostí ohrozit naši branku. V I. poločase jsme drželi těsné vedení 6:5. V druhém dějiství se obraz hry nezměnil. Naše obrana dělala co mohla. Povedlo se nám získat spoustu míčů, ale naše procento úspěšnosti v útočné fázi bylo mizivé. Ani brankář neměl "svůj den", a tak se není co divit, že v posledních vteřinách utkání se povedlo družstvu Všenic vyrovnat na výsledných 14:14.

imageVloženo 3.11.2013

TJ Božkov : TJ Litohlavy  18 : 8 (8:5)

V posledním zápase podzimní části sezóny jsme se střetli s naším tradičním rivalem z Plzně Božkova. Za krásného slunečného počasí jsme se pokusili prosadit proti soupeři, který má v sestavě několik starších hráčů, takže hrají mimo soutěž stejně jako naše smíšené družstvo. Do utkání jsme vstoupili dobře. Naše obrana obsazovala soupeře a získala mnoho balonů. Hlavním motorem naších zadních řad je samozřejmě Valerie Šauerová. Má vynikající start na míč a dokáže přečíst hru. Mezi našimi útočníky se nejvíce prosazoval Adam. Těžil ze své výškové převahy, ale k naší smůle byl prakticky jediný, který dokázal branku soupeře ohrozit. To samozřejmě obránci soupeře záhy poznali a proto se Adamovi dostávalo zvýšené pozornosti. Sestavu jsme v předu několikrát proházeli, ale ostatní naši forvardi se nedokázali prosadit. Poločasové skóre nám sice dávalo určitou naději do druhého dějiství, ale ani v dalších minutách se ukazovala převaha domácích, takže jsme v posledním zápase podzimu sice body nezískali, ale bojovali a ostudu neudělali. Rozhodčí ukončil hvizdem utkání za stavu 18:8 ve prospěch domácího družstva.
Naši střelci: Adam Liška - 6 , Petr Zeda - 2

imageVloženo 18.10.2013

TJ Litohlavy : TJ Přeštice   16 : 5 (7:3)

Mladší žáci TJ Přeštice pod trenérským dohledem Petra Moravce přijeli ztéci litohlavskou tvrz! My jsme však nebyli kompletní. Do utkání nenastoupila Tereza Brejchová, protože ve stejnou dobu hrála lední hokej za DDM Rokycany. Také proto jsme museli udělat změny v obraně. Vedle našeho dlouhodobě nejlépe bránícího hráče Valerie Šauerové na beku si pásky záložníků natáhli Jakub Lukeš a Daniel Klik. Dalšími alternujícími hráči v naší defenzivě je Kristýnka Auingerová a Adam Černý, takže máme z koho vybírat. Základní sestava našeho útoku se v poslední době ustálila a tak výhoz utkání obstarala trojice Adam Liška, Petr Zeda a Lukáš Šůcha. Od začátku utkání jsme se do soupeře zakousli. Dařilo se nám proměňovat šance, které jsme si díky hře uvnitř brankoviště vytvořili. Petr možná několikrát střelbu uspěchal, ale celkově se nechá říci, že hra útoku má zlepšující se tendenci. Obrana hrála výborně. Mladé pušky se po boku Valiny zabydlely a jejich hra nepostrádala agresivitu, drzost a zdravé sebevědomí. Získávali míče, takže se hostující těžko dostávali do zakončení. Toho jsou také důkazem tři obdržené branky během prvního poločasu. Skóre v půli bylo pro nás příznivé, ale obával jsem se, že si opět naši hráči vyberou slabší chvilku v poločase druhém. Nestalo se tak. Dokonce se prosazovali i střelci, kteří běžně jen paběrkují. Daniel Klik během druhého dějiství skóroval 3 X, takže tady máme talentovaného obránce a útočníka, který je ještě ve věku přípravky. To je sen každého trenéra:-)) Střelecky se tentokrát dařilo Adamovi, který zaznamenal v každém poločase tři zásahy. Také díky zlepšenému výkonu v druhé půli jsme po posledním hvizdu ligového rozhodčího Zdeňka Hejla brali výhru 16:5.
Naše sestava:
Brankář: Jiří Lukeš
Obrana/útok: Valerie Šauerová , Daniel Klik , Jakub Lukeš , Kristýna Auingerová , Adam Černý , Adam Liška , Petr Zeda a Lukáš Šůcha.

imageVloženo 8.10.2013

TJ Litohlavy : TJ Plzeň-Újezd  9 : 20  (7:14)

V neděli 6.10.2013 jsme si zahráli proti úřadujícímu mistru republiky. Mladší žáci z Plzně-újezda byli i tentokrát nad naše síly. V prvním poločase padlo na obou stranách hodně branek a náš soupeř si vypracoval velice slušný náskok. Z našich střelců se nejvíce dařilo Petrovi, který se trefil za prvních 25 minut 4 X. Během celého utkání nás soupeř donutil udělat mnoho chyb. Dostávali se snadno do rychlých protiútoků a svoje šance proměňovali. Nikdo nemůže našim borcům upřít bojovnost,  ale tentokrát to bylo málo. V druhém poločase i za Újezd nastoupila "lavička" a na našich hráčích bylo vidět zklamání a herně jsme byli v křeči. Frustrace byla znatelná na hráčích i na trenérovi. Prohráli jsme 9:20, ale není to konec světa. Musíme potrénovat a za týden se pokusíme o reparát proti TJ Přeštice.
Nastoupili jsme v kompletní sestavě:
V brance Jiří Lukeš.
V poli Jakub Lukeš , Adam Černý , Adam Liška , Lukáš Šůcha , Kristýna Auingerová , Valerie Šauerová , Petr Zeda , Tereza Brejchová a Daniel Klik
Naši střelci: Petr Zeda - 5 , Daniel Klik - 2 , Lukáš Šůcha - 1 , Adam Liška - 1

TJ Litohlavy : TJ DIOSS Nýřany  14 : 14 (6:6)

Vzácně vyrovnané utkání jsme odehráli s družstvem DIOSSu Nýřany. Zápas byl odložen o dva týdny, protože nýřanští byli ve škole v přírodě a nutno dodat, že jim byla k duhu. V lońské sezóně jsme je dokázeli 2X porazit, ale to jsme nastupovali v jiné sestavě. Je to už obehraná písnička, ale opět jsme měli problémy s produktivitou našeho útoku, takže jsme po většinu utkání nebojovali, ani tak s kvalitou soupeře, jako se svojí neschopností kvalitně zakončit utočnou akci. Během odehraných padesáti minut se ani jednomu týmu nepovedlo si vybudovat větší brankový náskok, a tak bylo velice zajímavé pozorovat, jak se hráči vypořádají se stavem, který byl vyrovnaný, až do poslední minuty. Do utkání zasáhli všichni hráči a na naší straně konto soupeře zatížila trojice střelců Adam Liška - 6 , Petr Zeda - 6 a Lukáš Šůcha - 2. Precizně utkání odřídil mistr sportu pan Petr Tausche.
Nastoupili jsme v setavě:
Hráči v poli: Adam Liška , Adam Černý , Daniel Klik , Lukáš Šůcha , Petr Zeda , Tereza Brejchová , Kristýna Auingerová , Jakub Lukeš a Valerie Šauerová.

TJ Všenice : TJ Litohlavy  8 : 15 (3:13)

Den a noc, takové dva poločasy jsme odehráli ve Všenicích. V prvním poločasu jsme hráli jako z partesu. Vycházelo nám vše na co jsme sáhli a poločasové skóre 3:13 dávalo tušit, že naše vítězství bude výrazné a snadné. Naši střelci byli vzácně úspěšní a obrana šlapala jako hodinky. Poločasová přestávka nejspíš byla příčinou toho co se stalo v druhém poločase, kdy naši střelci zcela vyhořeli. Nedokázal skórovat ani jeden z našich tradičních bombarďáků, a tak nakonec pomyslnou čest našeho útoku zachraňovala Kristýnka Auingerová a Jakub Lukeš. Jediní naši střelci v druhém poločase. Možná jsme byli ukolíbáni pocitem, že vše jde jako po másle, a podlehli jsme pocitu uspokojení. Je jasné, že podobné zaváhání proti silnějšímu soupeři by se nám příště nemuselo vyplatit. Obrana odehrála slušné utkání a útočníci si zaslouží pochvalu za první poločas. Utkání skončilo 8 : 15.
Hráči v poli: Adam Liška , Adam Černý , Valerie Šauerová , Jakub Lukeš , Lukáš Šůcha , Kristýna Auingerová , Tereza Brejchová , Petr Zeda , Daniel Klik
Střelci našeho družstva: Petr Zeda - 5 , Adam Liška - 5 , Lukáš Šůcha - 2 , Daniel Klik - 1 , Jakub Lukeš - 1 , Kristýna Auingerová - 1

imageVloženo 19.9.2013

TJ Litohlavy : TJ Vřeskovice  11 : 11 (5:5)

V neděli 15.9.2013 již s Lukášem Šůchou jsme chtěli naplno bodovat proti našemu soupeři z předhůří Šumavy. Obranu jsme postavili v nejsilnějším možném složení. Adam, Valerie, Tereza a Jakub. Zvláště posledně jmenovaný předvedl velice bojovný výkon a několikrát se povedlo celé náší obraně našemu soupeři pořádně zamotat hlavy. V útoku to bylo o poznání horší. Trápí nás nepřesnost střelby a opět jsme z hostujícího brankáře udělali píšťaličku. Vypracujeme si šanci, jdeme do střelby a nanajdeme v sobě trochu klidu k umístění střely. Utkání bylo vyrovnané. Dokonce v druhém poločase jsme o dvě branky prohrávali. Udělali jsme i pár experimentů. Zkoušeli jsme Valinu i Adama do útoku, ale střelecky se nechytili, a tak zkončili znova na obraně. Povedlo se nám sebrat mnoho míčů, ale také jsme jich několik stratili. Jirka nedohodí na halfovku a takhle namazal soupeři během zápasu 3X. Po nervózním utkání, kdy jsme se nemohli shodnout se soupeřem na počtu vstřelených a inkasovaných branek jsme nakonec brali po jednom bodu. Remizovali jsme se soupeřem i když jsme byli lepší, ale nedokázali jsme naši převahu přetavit vstřelením branek.
Obránci: Adam Lukeš , Adam Černý , Valerie Šauerová , Tereza Brejchová , Jakub Lukeš
Útočníci: Petr Zeda , Daniel Klik , Lukáš Šůcha a Kristýna Auingerová
Naši střelci: Petr Zeda - 7 , Lukáš Šůcha - 4

image

Vloženo 14.9.2013

TJ Litohlavy : TJ Sokol Nezvěstice  12 : 22 (4:9)

Stejně jako loni jsme byli na chlapce z Nezvěstic krátcí, ale nastoupili jsme v docela jiné setavě. Do utkání jsme šli bez Lukáše Šůchy, který měl dnes společenské povinnosti. Od začátku sezóny důsledně střídáme obranu a ůtok po poločasech. Dnes začala v útoku děvčata vystužená Petrem Zedou a kluci byli na obraně. V úvodu jsme se drželi. Valině i Petrovi se povedlo vstřelit branky, ale pak se naše produktivita zasekla. Začali jsme být nepřesní. Netrefovali jsme přesně rohy branky a soupeřův brankář si nás vychutnával. V obraně jsme bojovali a získali jsme několik míčů při obsazování, ale někdy nám soupeř dokázal oplatit stejnou mincí. Družstvo Nezvěstic má svoji kvalitu a to jsme věděli. Hlavně útočníci si to hezky házejí. Hrají několik nápaditých systémů, kdy útočníci střílí neobsazeni na brankovišti. Díky kvalitní práci naší obrany se jim nepovedlo skórovat vícekrát. Po změně stran opět došlo na náš experiment. Vyměnili jsme obranu s útokem a doufali jsme, že se nám povede v útoku jednodušeji soupeře přehrát. To se nám nakonec povedlo a byli jsme o 100% produktivnější, ale v zadních řadách maličko prostupnější, takže se nám bohužel nepovedlo náskok soupeře stáhnout. Zahráli jsme si všichni, ale tentokrát byl soupeř nad naše síly.
Nastoupili jsme v sestavě:
Obrana/Útok: Adam Liška , Adam Černý , Petr Zeda , Jakub Lukeš , Daniel Klik , Tereza Brejchová , Kristýna Auingerová a Valerie Šauerová
Naši střelci: Petr Zeda - 6 , Adam Liška - 3 , ValerieŠauerová - 2 , Daniel Klik - 1

imageVloženo 8.9.2013

TJ Sokol Ejpovice : TJ Litohlavy  7 : 4 (3:3)

Naši mladší žáci po poměrně hladkém vítězství v Liticích tentokrát narazili. V prvním poločase jsme díky perfektnímu výkonu naší obrany byli poměrně úspěšní při získávání míčů. Nedokázali jsme se prosadit střelecky. Domácího brankáře jsme trefovali ze všech možných i nemožných střeleckých pozic. Neprosadili jsme se při střelbě trestných hodů a ani při rozehře. Rovněž jsme nebili úspěšní ze hry . Kombinaci jsme dokázeli sehrát, ale v zakončení nám chyběla muška. Nepomohlo ani střídání Adama Lišky do útoku. Adam se dostavil až na druhý poločas a já jsem doufal, že to bude náš žolík, ale to se k naší smůle nestalo. Zkusil jsem také Adama do obrany a Valérii do útoku, ale tento den byla pro naše střelce branka soupeře zakletá. Jediný z našeho družstva, kdo v tomto zápase se mohl radovat ze vstřeleného gólu byl Petr Zeda se čtyřmy zásahy. V zápase jsme udělali spoustu technických chyb, které nás připravily o možnost skórovat. Doufejme jen, že toto zaváhání bude vyjímkou a v dalším utkání se ukážeme v lepším světle. Musíme hlavně změnit přístup k tréninku. Je třeba zapracovat na přesnosti střelby, která byla prvotní příčinou našeho nedělního neúspěchu. V rozehrávání hodů a uvolňování se do volného prostoru máme rezervy také.
Obrana: Valerie Šauerová , Tereza Brejchová , Adam Černý , Jakub Lukeš
Útok: Lukáš Šůcha , Petr Zeda , Daniel Klik , Adam Liška a Kristýna Auingerová

imageVloženo 31.8.2013

TJ Plzeň-Litice : TJ Litohlavy 11 : 18

V pátek 30.8.2013 se mladší žáci TJ Litohlavy představili na půdě nováčka v soutěži v Plzni-Liticích. Naše družstvo se musí v této sezóně již obejít bez našich opor, které stáli za našim úspěšným vstupem do soutěžě loni. Radek Fialka, Michal Vinš a Ondřej Preťo již v této sezóně nemohou nastoupit za mladší žáky, a tak v Liticích se stal strážcem naší branky Jiří Lukeš. Ve složení obrany a útoku jsme se rozhodli být flexibilní. Trénujeme hráče tak, aby byli schopni utkání odehrát na více postech. Do první půle nastoupila obrana ve složení Valerie, Treza a Kristýna. Na místě záložníků ještě nastoupili Jakub a Adam Černý. V útoku se představili "mladé pušky" Lukáš, Daniel, Jakub, Kristýna a Adam. Naše obrana pracovala výborně a Valča získala pro naše útočníky mnoho míčů. Útočníci se začali také prosazovat a postupně se navyšovalo naše vedení. Do hry se zapojili i hráči z lavičky a čárky u jmen střelců začaly přibývat i u jmen, kdy to nebývá běžné. V poločase jsme vedli 5 : 10 a mohli jsme si dovolit poměrně razantní změnu. Obranu jsme komplet vyměnili s útokem. V druhé půli se Adam postavil na svoje místo beka a na místech záložníků hráli Jakub, Adam Černý, Daniel. V útoku hráli v základu děvčata ve složení Valča, Terka a Kristýna. Postupně jsme útok ještě prostřídali, ale hlavní osa týmu zůstala Adam na beku a Valča v útoku. Po odehraných 50-ti minutách na ukazateli skóre svítil stav 11 : 18 a my jsme oslavovali vítězství v prvním utkání sezóny. Ještě jsme udělali fotku po utkání a poděkovali rodičům a fanouškům za podporu.
Naši střelci: Lukáš Šůcha - 6 , Adam Liška - 4 , Valerie Šauerová - 4 , Tereza Brejchová - 3 a Daniel Klik - 1
V poli nastoupili: Adam Liška , Jakub Lukeš , Adam Černý , Daniel Klik , Lukáš Šůcha , Valerie Šauerová , Tereza Brejchová a Kristýna Auingerová