TJ Litohlavy z.s.

Výsledky 2012/2013

Vloženo 6.6.2013

TJ Plzeň-Újezd : TJ Litohlavy  14 : 6

V posledním utkání jsme přijeli změřit síly s vedoucím týmem tabulky soutěže mladších žáků. Pro několik našich hráčů to mělo být poslední utkání v dresu mladších žáků, takže na rozloučenou jsme si nemohli přát kvalitnějšího soupeře. Družstvo Plzně-Újezda má kvalitní hráče na všech postech a dokáže potrápit i takového golmana, jakým je Radek Fialka v naší brance.
Nastoupili jsme v osvědčené sestavě a do stavu 3 : 3 jsme dokázali držet se soupeřem krok. Byli jsme úspěšní v obranné činnosti, povedlo se nám získat několik míčů a dařilo se i střelecky. Postupem času jsme znervózněli a začali jsme dělat mnoho technických chyb. Najednou jsme nedokázali správně rozehrát, naběhnout si do volného prostoru, nebo důsledně obsadit soupeře při rozehrávání. Kvalitě utkání nepřidal ani ten fakt, že rozhodčí se dopustila několika třeba i nechtěných chyb, které ale při našich protestech komentovala vyhrůžkou ukončení utkání. Utkání nebylo tak vyhrocené, ani vyrovnané, ani veledůležité, aby bylo nutno hráče ztresovat. V této části utkání jsme hráli v nejsilnější sestavě a stejně jsme nedokázali soupeře přehrát. Děti jsou velice citlivé na nespravedlnost, takže jsem musel čelit několika otázkám i z jejich strany. Moje odpověď "Že to je normální, a že se s tím musíme poprat a bojovat!" naše hráče asi moc neuspokojila.
Soupeři se dařilo navyšovat vedení a my jsme "dokázali" ztrácet míče, které byly 100%-ně naše. Dokázali jsme několikrát  ztratit balon i při přechodu ze střední do útočné třetiny po rozehrání na polovině, což je školácká chyba a svědčí o zkušenostech domácích hráčů.
V poločase jsem se snažil hráče hráče povzbudit a nabudit a musím přiznat, že to byla nejhlučnější poločasová přestávka, kterou jsme s hráči za tuto sezónu absolvovali. Prostřídali jsme obranu i útok a náš soupeř celou druhou polovinu hrál osobní obranu na Ondřeje Preťu. Bylo patrné, že domácí družstvo je dobře sehrané. Dokázali si Ondřeje dobře přebírat (Bek v brankovišti a záložník vně brankoviště.) Do hry nastoupili i naši hráči přípravky, kteří se snažili, bojovali a Dandovi se povedlo dát gól.
Zahráli jsme si všichni a prohráli jsme se soupeřem, který byl lepší. Utkání zkončilo 14 : 6
Mladším žákům TJ Plzeň-Újezd přejeme mnoho zdaru při jejich bojích o přeborníka republiky.
Naši střelci: Ondřej Preťo - 4 , Michal Vinš - 1 , Daniel Klik - 1
Nyše sestava:
Brankář: Radek Fialka
Obránci: Adam Liška , Valerie Šauerová , Tereza Brejchová , Jiří Lukeš , Jakub Lukeš a Martin Hošek
Útočníci: Ondřej Preťo , Lukáš Šůcha , Petr Zeda , Daniel Klik , Michal Vinš a Kristýnka Auingerová.

TJ Litohlavy : TJ Kyšice  13 : 6

TJ Kyšice byly naším posledním soupeřem na domácím hřišti v této sezóně. Do utkání jsme nastoupili v kompletní sestavě, takže i s Michalem Vinšem a Radkem Fialkou. V základu stabilně nastupujeme s Radkem v brance a na obraně s Jirkou, Valčou a Adamem na beku. Na místech záložníků ještě nastupuje Kuba, Tereza a Martin a v tomto složení naši zadáci platí za nejlepší obranu v soutěži. Největší podíl na kvalitě naší defensivy má přirozeně kvalitní výkon Radka Fialky. Radek je vinikající nejen při zákrocích v brance, ale také při rozehrávání hodů.
 Náš první útok nastupuje v základu s Ondřejem , Lukášem a Petrem. Druhý utok ve složení Michal, Daniel a Kristýnka nenasazujeme v průběhu utkání komletní, ale střídáme jednotlivě.
Do utkání jsme šli s cílem oplatit chlacům z Kyšic porážku, kterou nám uštědřili v podzimní části soutěže. Začátek utkání byl velice vyrovnaný a obě obrany si musely poradit s jedním vyspělým střelcem, který převyšoval svoje spoluhráče i protihráče. Nechtěli jsme hrát osobní obranu. Snažili jsme se zdvojením střelce eliminovat jeho přednosti. Nakonec hostující střelec se v polovině první půle zranil a do utkání již nastoupit nemohl. Útočná řada hostí byla v tento moment méně nebezpečná a poločasové skóre 7 : 2 bylo pro nás velice pozitivní. Náš náskok byl dostatečný, takže jsme mohli prostřídat sestavu a v "uplakaném" druhém poločase si zahráli všichni. Nejvíce jsem byl překvapen tím, že si všichni chtěli zahrát v dešti. Litohlavští vodníci:-))) Mokré počasí se částečně podepsalo na nepřesné střelbě, ale zpracování míče měli i ti nejmenší pořád ještě dobré, takže tentokrát musím všechny pochválit. Několikrát velice dobře zafungovala spolupráce Michala a Ondřeje, kdy si na středu brankoviště několikrát vyměnili rychle míč a dokázali skórovat. Hlavně díky střelecké potenci Ondřeje Preťi. Utkání zkončilo 13 : 6 .
Naši střelci: Ondřej Preťo - 9 , Petr Zeda - 2 , Daniel Klik - 1 a Michal Vinš - 1
Nastoupili jsme v sestavě:
Obrana: Adam Liška , Jiří Lukeš , Jakub Lukeš , Valerie Šauerová , Tereza Brejchová a Martin Hošek
Útok: Ondřej Preťo , Michal Vinš , Petr Zeda , Lukáš Šůcha , Kristýna Auingerová a Daniel Klik

Vloženo 25.5.2013

TJ Sokol Ejpovice : TJ Litohlavy  5 : 9

V sobotu 25.5.2013 v 9:30 jsme nastoupili v Ejpovicích proti místním mladším žákům. V základní sestavě jsme postrádali Michala Vinše a Jakuba Drábka. Chtěli jsme hned na začátku odskočit na rozdíl několika branek, ale to se nám nepodařilo. Naše střelba postrádala přesnost a náš náskok se navyšoval velice pomalu. V obraně jsme dokázali soupeře převyšovat ve všech činnostech. Obsazovali jsme a dokázali jsme několikrát získat ztracený míč zpět. V brance jsme měli jistotu v osobě Radka Fialky. Radek je důležitý nejen při zákrocích na brankové čáře , ale takřka bezchybně rozehrává hody a vynáší balony do středního pásma. Útok soupeře nás několikrát zaskočil velice chytrou zabíhačkou, ale při zakončení několikrát na poslední chvíli zasáhly bloky Adama Lišky, nebo šikovné zákroky Valerie Šauerové.
 V útoku to bylo o poznání horší. Šanci jsme si vypracovat dokázali, ale zakončení bylo žalostné. Jako kdyby na ramenou našich střelců seděl skřítek "škodič" :-)) Na vzdory naší nemohoucnosti se nám povedlo několikrát skórovat , avšak přísnější měřítko si zaslouží jen střelecký pokus Lukáše Šůchy, který ze standartní situace padáčkem překonal domácího brankáře. Po této parádě měl Lukáš dojem, že se mu takové překvapení povede pokaždé, i kdyby brankář stál na brankové čáře a na míč vyloženě čekal. Také to tak dopadlo. Další střelecké pokusy zkončily v náruči domácího golmana. Střely našich ostatních útočníků byly také nepřesné . Často končily na tyči, nebo vedle, a pokud mířila střela do branky, tak často přímo do brankáře domácího družstva. Během příštích tréninků se musíme střelbě mnohem více věnovat, ale bude to blouhodobá práce. Po poločase 3 : 5 jsme zvítězili 5 : 9. Zahráli si všichni, kteří byli na soupisce, dokonce na konci utkání pečetil naše vítězství Adam Liška gólem, ale pro něj netypicky z postu útočníka.
Naši střelci: Ondřej Preťo - 3 , Lukáš Šůcha - 3 , Petr Zeda - 2 , Adam Liška - 1
Naše sestava:
Útočníci: Ondřej Preťo , Petr Zeda , Lukáš Šůcha , Martin Hošek , Daniel Klik a Kristýna Auingerová

Vloženo 18.5.2013

TJ Litohlavy : TJ DIOOS Nýřany  20 : 5

18.5.2013 jsme v nových dresech nastoupili proti DIOOSu Nýřany. Bylo to poprvé, kdy jsem mohl na soupisku napsat 14 jmen. Do sestavy se nám vrátil Michal Vinš, a dále pak nováčci v našem družstvu Tereza Brejchová, Jakub Drábek a posila z přípravky Kristýnka Auingerová. Rovněž jsem byl poprvé v pozici, kdy jsem chtěl každému sportovci dát dostatek prostoru, aby si zahrál do sytosti. Bohužel utkání má jen 2 X 25 minut, což všichni střídaní nesli nelibě a nejčastější otázkou na střídačce bylo "A kdy už tam půjdu" a podobné nesplnitelné prosby, protože v národní házené proti sobě nastupuje sedm hráčů :-))) Dokonce jsem vyřizoval žádosti všech (až na vyjímky) obránců o zařazení do útoku. Nyní , když o tom v klidu domova přemýšlím, tak musím přiznat, že to byl přímo úkol nadlidský, ale ani jedno přání nezůstalo nesplněno:-))) Za předvedený výkon musím všechny pochválit. Nováčci v naší sestavě neznají ještě dostatečně pravidla národní házené, proto také se dopustili několika chyb, ale to vše probereme na dalším tréninku.
 V utkání jsme se rychle ujali vedení díky trefám Ondřeje Preti a potom jsme mohli kombinovat sestavu, aby si zahráli všichni. Na Michalovi je vidět herní a tréninková pauza, ale už v druhé půli se střelecky prosadil, možná i díky tomu , že dostal více prostoru na hřišti. Problém je zatím souhra s nováčky v sestavě. Musíme potrénovat systémy a z nich vycházet. Teprve rozběhaná obrana je "ochotná" dělat chyby. Opět se prosadily "mladé pušky", což mi začíná malinko vyhlazovat vrásky při výhledu do nadcházející  sezóny. Také se již teď ukázuje, že po jedné sezóně v přípravce nasbírají hráči dostatečné množství zkušeností, aby mohli nastupovat v soutěži mladších žáků.
 V průběhu prvního poločasu, kdy jsme měli v obraně naši zahajovací sestavu jsme za 25 minut obdrželi jen jednu branku. Náš brankář Radek Fialka byl krátký na jeden střelecký pokus hostujícího Daniela Horáčka. Radek podává dlouhodobě stabilní výkony, a to i na vzdor tomu již teď není možné, aby s námi trénoval. Obráncům se dařilo získat mnoho míčů hlavně díky tomu, že jsme byli důslední při obsazování protihráčů. Hlavními postavami naší obrany byly tradičně Adam Liška a Valerie Šauerová.
Naši střelci: Ondřej Preťo - 5 , Lukáš Šůcha - 5 , Petr Zeda - 3 , Michal Vinš - 3 , Jakub Drábek - 2 , Kristýna Auingerová - 1 a Martin Hošek - 1
Utkání zkončilo 20 : 5 a my jsme nastoupili v sestavě:
Obránci: Adam Liška , Jakub Lukeš , Jiří Lukeš , Valerie Šauerová
Útočníci: Ondřej Preťo , Michal Vinš , Petr Zeda , Lukáš Šůcha , Daniel Klik , Tereza Brejchová , Kristýna Auingerová , Martin Hošek a Jakub Drábek.

Vloženo 11.5.2013

TJ Vřeskovice : TJ Litohlavy  5 : 16

11.5.2013 jsme zavítali k našemu nejvzdálenějšímu soupeři , a to do Vřeskovic. TJ Vřeskovice mají v poslední době úspěchy v práci s mládeží. Místní přípravka vyhrála minulý ročník turnajů přípravek a starší žáci vyhráli v loňské sezóně zimní pohár SNH. Vzhledem k velikosti obce můžeme říci , že mají srovnatelné podmínky s naší tělovýchovnou jednotou , ale na rozdíl od nás s mládeží pracují dlouhodobě.
  Do utkání jsme nenastoupili stoprocentně koncetrovaní na výkon. Mnoho nepřesností nám zhatilo naše úsilí o vstřelení pranky, také proto dlouhou dobu bylo skóre "hubené" a dokonce jsme 2:1 prohrávali, což jsme vzhledem k našemu hladkému podzimnímu vítězství nepředpokládali. Postupem času, a také vzhledem ke kvalitní hře naší zadní řady v čele s brankářem Radkem Fialkou, se nám povedlo proměnit několik šancí a po 25 minutách jsme vedli nad soupeřem 3 : 7. Do sestavy se nám vrátil po zdravotních potížích absentující Michal Vinš. Na Michalovi byla znát nerozehranost, ale pevně věřím, že se mu brzy vrátí "fazóna", která ho zdobila na zimním poháru v Ejpovicích.
 Původně jsem plánoval hru na dva útoky, ale nakonec můj úmysl zhatil ten fakt, že Valča Šauerová musela vystužit obranu, takže "mladé pušky" se dostali na dostřel branky soupeře až v druhém poločase. Daniel Klik a Kristýnka Auingerová reprezentovali naší TJ již dopoledne na turnaji přípravek, ale ani v utkání mladších žáků se nestratili. Kristýnce se dokonce povedlo vstřelit jednu branku po pěkné souhře se spoluhráči Michalem Vinšem a Ondřejem Preťo.
 V druhém poločase se nám dařilo hrát ze zajištěné obrany a navyšovat náskok, takže jsme mohli nasadit do útoku i naše nejmenší útočníky spolu s Lukášem Šůchou. Je velice potěšitelné, že i v tomto složení se nám povedlo vsítit dvě branky, ale to už náš náskok ve skóre byl velice příznivý. Paní rozhodčí ukončila utkání, když na ukazateli skóre svítil stav 5 : 16.
 Prakticky celý druhý poločas jsme sehráli za vytrvalého mrholení. Pro zahradníka přímo ukázkový deštík, ale na házenou né zcela ideální počasí. Je velice potěšující, jak se všichni hráči dokázali s tímto faktem srovnat a neměli větší potíže s míčovou technikou.
Naši střelci: Ondřej Preťo - 10 , Lukáš Šůcha - 3 , Michal Vinš - 2 , Kristýna Auingerová - 1
Obránci: Adam Liška , Valerie Šauerová , Jiří Lukeš , Jakub Lukeš
Útočníci: Ondřej Preťo , Michal Vinš , Martin Hošek , Daniel Klik , Kristýna Auingerová

Vloženo 8.5.2013

TJ Litohlavy : TJ Božkov  4 : 7

V sobotu 4.5.2013 jsme v 16:00 hostili družstvo TJ Božkov. V základní sestavě jsme postrádali naše tři opory . K Michalovi Vinšovi , který má stále problémy s patou se tentokrát přidali Jirka Lukeš a Ondra Preťo. Absence posledně jmenovaného byla pro nás nejcitlivější. V brance tentokrát jsme měli naši jistotu Radka Fialku. Obrana nastoupila v klasickém složení s Adamem na beku, ale v útoku to bylo slabší. Útok tvořený Lukášem Šůchou a komplet borci z přípravky výškou mnoho strachu asi nenahnal , ale několikrát se nám stalo , že jsme soupeře přehráli a našim střelcům se povedlo "vyplavat" na prostředku , ale vlivem velice nepřesné střelby jsme zatížili konto soupeře jen jedním gólem. Někteří naši útočníci měli sklon k "sólování", což může být účinné v nižší soutěži , ale nikoli v mladších žácích. První poločas zkončil 1 : 4 a náš jediný zásah zaznamenal Lukáš Šůcha.
Do druhého dějiství jsme udělali v sestavě jednu podstatnou změnu . Do útoku jsme poslali Valču Šauerovou. Byla to dobrá volba , protože se nám povedlo obranu soupeře rozhýbat , ale zase naše útočná snaha ztroskotávala na nepřesné střelbě. Rána do tyče prostě není gól, je to střela 10 cm. vedle. Teď mi zajisté Milda Kalčík promine, že jsem si vypůjčil jeho slova. Měli jsme několik slibně se rozvíjejících protiútoků , ale střelba, střelba, a zase nepřesná střelba. V druhém poločase se nám dařilo držet s hráči Božkova krok , takže druhá půle zkončila smírně 3 : 3 , ale božkovští měli náskok z prvního poločasu, a ten si udrželi až do konce. V druhém poločase se trefili Valča 2 X a Petr Zeda 1 X. V utkání jsme podlehli našemu soupeři 4 : 7.
Naši střelci: Valerie Šauerová - 2 , Petr Zeda - 1, Lukáš Šůcha - 1
Obránci: Adam Liška, Martin Hošek
Útoníci: Zeda Petr, Lukáš Šůcha, Daniel Klik , Kristýna Auingerová, Valerie Šauerová, Tereza Brejchová

Vloženo 29.4.2013

TJ Všenice : TJ Litohlavy  3 : 17

V neděli 28.4.2013 se naši mladší žáci představili na hřišti TJ Všenice. Všenice v nedávné době zbudovali nové ochranné sítě za brankami . Nově je rovněž postavená opěrná zeď pod železniční tratí . Stavebnímu úsilí se nevyhnula ani hrací plocha . Nesehnali dostatek prostředků na umělý povrch , ale nově dosypaný a převálcovaný lupek ve Všenicích je v současné době široko daleko nejkvalitnější hřiště na národní házenou s přírodním povrchem .
 Naši mladší žáci vstoupili do utkání velice dobře a již v průběhu první půlky jsme nasadili do hry hráče z lavičky. Naši útočníci se prosazovali pravidelně a po odehraných 25 minutách svítilo na tabuli skóre 1 : 12 . Všichni naši střelci Ondřej Preťo , Lukáš Šůcha i Petr Zeda dokázali skórovat čtyřikrát. V druhé půlce jsme prostřídali sestavu . Ondřej si vyzkoušel obranu . Krystýnka Auingerová a Jakub Lukeš si zahráli v obraně i v útoku. Zvláště naše útočná řada v druhém poločase připomínal sestavu z turnajů přípravek doplněnou o Lukáše Šůchu . Nebyli jsme tolik produktivní , ale stejně jsme dokázali v druhé půli zvítězit 2 : 5 , takže jsme slavili vítězství 3 : 17. Počet vstřelených branek samozřejmě naznačuje , že velice kvalitně zahrála obrana s Valčou na beku , Jirkou a Jakubem Lukešovic na postu záložníka . Velká naše jistota byl Adam Liška v brance, který většinu střeleckých pokusů chytal s velkým přehledem , jak říkáme my házenkáři "do čepice".
O branky našeho družstva se postarali:
Ondřej Preťo  - 4 branky
Petr Zeda      - 7 branek
Lukáš Šůcha - 6 branek
Brankář: Adam Liška
Obránci: Valerie Šauerová , Jiří Lukeš
Útočníci: Ondřej Preťo , Lukáš Šůcha , Petr Zeda , Jakub Lukeš , Kristýna Auingerová , Daniel Klik

Vloženo 25.4.2013

TJ Přeštice : TJ Litohlavy  1 : 9

V neděli 21.4.2013 se naši mladší žáci představili na venkovním hřišti v Přešticích . Během prvního poločasu , který jsme vyhráli 0:6 se naplno projevila naše výšková převaha a kvalitní výkony našeho brankáře Radka Fialky. Kvalitně zahrála i naše obrana, ale v útoku se dokázal prosadit jen Ondra Preťo. Stále nám dělá problém se uvolnit při rozehrávání hodů. Nezvládneme být dostatečně efektivní při hře jeden na jednoho. V druhém poločase jsme zkoušeli různé varianty. V obraně jme zkoušeli hrát bez Adama Lišky . Soupeř nás potrestal jedním gólem, ale nechá se říci, že i bez Adama obrana dokáže s Radkem Fialkou v brance fungovat dobře. Horší to je v útoku. Bez  Ondřeje se nedokážeme prosadit.

Poznamenejte si do rozpisů !!

V rozpise máme na neděli 28.4.2013 naplánované utkání mladších žáků na hřišti TJ Všenice . Poznamenejte si prosím začátek utkání ve 14:00 . Takže sraz bude ve 13:00 na hřišti v Litohlavech.

TJ Litohlavy : TJ Sokol Nezvěstice  13 : 15

Naše první soutěžní utkání tohoto jara jsme původně měli odehrát 6.4. Počasí nám tehdy vůbec nepřálo , a proto jsme se s Danielem Havlíčkem vedoucím hostujícího družstva dohodli na odložení utkání . Nemůžeme po dnešku říct , že jsme utkání odehráli v "pařáku", ale to po letošním ospalém nástupu jara nikdo nečekal . Do zápasu jsme vstoupili velice dobře povedlo se nám vstřelit několik branem a ujali jsme se vedení . V obraně se nám dařilo v brance Radek Fialka měl sice hodně práce , ale z počátku působil velice jistě . Starost nám dělalo těsné obsazování při rozehrávání hodů , ale Ondřej Preťo se dokázal v koncovce pravidelně prosazovat. Poločasový výsledek 8:5 nám dával do druhého poločasu dobrou startovní pozici a šanci na dva body . V druhém poločase naše útočná řada byla zaskočena osobní obranou , kterou hráli hosté na našeho nejlepšího střelce Ondřeje Preťu . Útočníci si nedokázali poradit . Přihrávky neměly adresáta . Mnoho míčů jsme nahráli přímo do ruky obráncům a ti potom útočníkům a my se museli opět bránit . O účinnosti osobní obrany nejlépe hovoří statistika . Ondřejovi se povedlo v prvním poločase skórovat 6 X , ale v druhé půli dal jen jednu branku . Částečně jej zastoupil Petr Zeda , který dal v druhé půli čtyři branky , ale to nestačilo. Byli jsme oslabeni neúčastí našeho nejlepšího střelce Michala Vinše ze zimního poháru z Ejpovic a bylo to oslabení citelné. Útočníci nejsou připraveni na to , že při zakládání útočné akce budou obsazováni tak těsně , že je soupeř nenechá ani rozehrát . Nedokáží na to reagovat , a když jeden jde do souboje jeden na jednoho , tak druhý stojí a ani mu svým pohybem nepomůže odlákat protihráče , nebo se sám uvolnit a hledat střeleckou pozici . Takže po nepovedeném druhém poločase jsme podlehli házenkářům z Nezvěstic 13:15 . Napravit to můžeme hned zítra . Čeká nás utkání na horké půdě TJ Přeštice .

Nastoupili jsme v sestavě :
Obránci: Adam Liška , Jiří Lukeš , Jakub Lukeš , Valerie Šauerová , Martin Hošek
Útočníci: Ondřej Preťo , Lukáš Šůcha , Petr Zeda , Daniel Klik
Trenéři: Adéla Mašková , Karel Nekut
To vše pod přísným dohledem paní rozhočí : Pavly VágnerovéBrankář: Radek Fialka
To vše pod přísným dohledem paní rozhočí : Pavly Vágnerové

Vloženo 6.4.2013

Rozpis zápasů TJ Litohlavy

V dokumentu pdf naleznete rozlosování domácích i venkovních zápasů mladších žáků i družstev dospělých. U několika utkání jsou otazníky v kolonce začátek utkání , který se dozvíme později .

V dalším dokumentu pdf naleznete rozpis utkání jen mladších žáků . Dále se dozvíte nejen začátky utkání , ale i kdy se sejdeme na hřišti a na jakém povrchu se utkání odehraje , což důležité při volbě vhodné obuvi .

Tréninky družstev mládeže , což znamená mladších žáků a přípravky , jsou naplánované na každou středu a pátek od 17:00 hod .

Národní házená - mladší žáci

Vloženo 15.2.2013

ZHPM v kat. mladších žáků Ejpovice 26.1.2013

Naši mladší žáci se ukázali ve velice dobrém světle na zimním halovém poháru v Ejpovicích . Obzvláště si ceníme našeho vítěztví nad naším rivalem z Božkova . Výhry nad družstvy TJ Sokola Ejpovice a TJ Vřeskovice byly také neméně důležité , a tak naši mladíci mohli slavit svoje první turnajové vítězství. Vpříloze naleznete tabulku s ostanímy výsledky .