TJ Litohlavy z.s.

Články

Vloženo 11.7.2016
Tabulka ke stažení:
Vloženo 26.10.2015

Výsledky házenkářského šestiboje 24.10.2015

Výsledky šestiboje:

Vloženo 22.7.2015

Celostátní soustředění žactva 2015 - Nové Město nad Metují

6. družstvo tvořilo sedm hráčů z TJ Litohlavy, osm z TJ Sokol Podhorní Újezd a jediný zástupce domácího oddílu Pepa Zimla (třetí sedící zleva). U jmenovaného stojí za zmínku nepotvrzená zpráva, že již v začátcích hráčské kariéry toužil přestoupit ke konkurenci do "Podhoráku" !! Důvodem byl pravděpodobně cinkot, a také i třpyt zlatých medajlí, které se houpají na krku již třetí sezónu odchovancům TJ Sokol Podhorní Újezd v soutěži přípravek. Z transféru nakonec sešlo a Pepa se pravděpodobně stane Krčínským patriotem po vzoru rodičů:-))

Sestava 6. družstva:
Ležící: Matěj Čermák, Antonín Fiala
Druhá řada: Ondřej Kloutvor, Maxim Černeckij, Tomáš Tycar, Adam Kloutvor, Martin Celunda, Filip Chudoba
Třetí řada: trenér František Kloutvor, Václav Fiala, Aleš Kloutvor, Lukáš Soukup, Albert Pour, Daniel Šnajdr, Lukáš Šůcha, Vojta Zahrádka a trenér Karel Nekut

 

6. a 8. družstvo s trenéry Františkem Kloutvorem, Monikou Valáškovou a Matějem Malurkem na společném výletě na zámku v Novém Městě nad Metují. Obdivovali jsme sochy od Matyáše Bernarda Brauna, architekturu Dušana Jurkoviče, ale nejvice nás asi zaujala zmrzlina v cukrárně na náměstí a studna, která pohltila drobné mince z nejedné peněženky:-)). Potom naše kroky směřovaly do Klopotovského údolí, kde jsme neodolali a rozdělili se o svačinu s jelenem Matýskem a divočáky. Na "Sto schodech" jsme si vyzkoušeli, jací jsme běžci a při signálech "medvěd" a "bomba" jsme řádně otestovali hustotu osetí pšenice místního zemědělského družstva:-))

Všestrannou zdatnost našich borců prověřily disciplíny desetiboje, nebo jinak řečeno "Olympiáda". Trojici nadaný házenkářů z Podhorního Újezda Adama Kloutvora, Matěje Čermáka a Vojtu Zahrádku doplnil litohlavský Lukáš Šůcha, který nenašel přemožitele v disciplíně "Otoč-Míč" ( neznamená zcizet, nýbrž obkroužit míčem trup !!) :-))

Na hřišti TJ Sokol Krčín probíhala výběrová utkání. Na snímku je družstvo "Kamioňáku" převážně složené z hráčů TJ Sokol Podhorní Újezd, dále pak dva zástupci z TJ Litohlavy a po jednom hráči TJ Slavoj Řevnice a TJ Sokol Krčín.
Jmenovitě:
Aleš Kloutvor( C ), Matěj Čermák, Vojta Zahrádka, Lukáš Šůcha, Adam Suchánek, Václav Fiala, Lukáš Soukup, Vojtěch Šimůnek a Adam Kloutvor.

imageVloženo 13.6.2015

Celkové umístění přípravky TJ Litohlavy v oblastním přeboru ročníku 2014/2015.

Přípravka starší dokázala v ročníku 2014/2015 navázat na přadchozí dvě "stříbrná léta" a povedlo se jim dokonce umístění o jednu příčku vylepšit což je naprosto senzační. Z celkového počtu deseti turnajů přípravek byli naši borci 4 X první, 3 X druzí , 1 X třetí , 1 X čtvrtí a 1 X šestí. Za naší vítěznou přípravkou se umístili naši největší soupeři. Na místě druhém TJ Sokol Kyšice A a na místě třetím TJ Božkov. Většinou jsme nastupovali v sestavě jejíž hlavním stavebním kamenem byl Daniel Klik a spolu s ním naše barvy hájili Václav Fiala , Tomáš Bárta , Matěj Krejčí , Šimon Charvát , Filip Čipera a Anežka Hejlová 
Přípravka mladší měla také úžasnou sezónu. V premiérovém ročníku, pro tuto nově založenou věkovou kategorii, jsme dokázali dlouhou dobu vzdorovat náporu družstva TJ Přeštice A, které nakonec celou soutěž vyhrálo. Naše mladší přípravka je "stříbrná" a družstvo TJ Přeštice B obsadila místo třetí. Z celkového počtu jedácti turnajů jsme obsadili 4 X první, 4 X druhé a 3 X třetí místo. Naše sestava: Daniel Šnajdr , Tomáš Tycar , Antonín Fiala , Maxim Černeckij , Lukáš Rousek , Martin Celunda , Martina Pochová a Pavel Wohlmuth.

imageVloženo 28.8.2014

Turnaj přípravek v Kyšicích

Naše družstvo přípravky se v pátek 22.8.2014 účastnilo turnaje pořádaného Vendulou Šmídlovou v Házenkářském kempu v Kyšicích. Pod vedením Radka Tycara sehráli naši nejmenší bombarďáci tři utkání. Ve všech utkáních se projevila naše nerozehranost a nepřipravenost na soutěžní utkání, takže víme na čem musíme zapracovat.
Naše výsledky a střelci v utkáních:
TJ Litohlavy : Kemp 1  - 0 : 7
TJ Litohlavy : Přeštice - 1 : 14          Anežka Hejlová - 1
TJ Litohlavy : Kemp 2  - 3 : 8            Anežka Hejlová - 2 , Tomáš Tycar - 1
Naše sestava: Anežka Hejlová , Klára Beranová , Antonín Fiala , Václav Fiala , Tomáš Tycar , Maxim Černeckij

imageVloženo 17.8.2014

TJ Litohlavy : Baník Most   5 : 7

Bez našich největších opor jsme nastoupili v přípravném utkání proti Baníku Most. Hostující házenkáři byli nováčci v soutěži přípravek, ale úplní začátečníci to také nebyli. Ukázali svoji kvalitu a povedlo se jim zvítězit. Během dvacetipěti odehraných minut se vystřídali i všichni náhradníci. Všichni si pořádně zatrénovali a okusili atmosféru skutečného utkání.
Naše sestava: Anežka Hejlová - 2 , Tereza Kantoříková - 2 , Václav Fiala - 1 , Šimon Charvát , Antonín Fiala , Martin Celunda a Maxim Černeckij

Vloženo 26.7.2013

"Stříbrná" přípravka TJ Litohlavy

Naši vícemistři soutěže přípravek v ročníku 2012/2013.
Nastupovali jsme ve složení :
Spodní řáda: Anežka Hejlová , Kristýna Auingerová , Tereza Kantoříková
Horní řada: Martin Charvát , Jakub Lukeš , Daniel Klik a Petr Zeda.
Na našem úspěchu se ještě podíleli: Daniel Groch , Adam Černý , Julie Sedláčková a Klára Beranová. Na snímku je nenajdete, protože si v současné době užívají prázdniny.

 

Vloženo 22.6.2013

Naše přípravka obsadila celkové druhé místo v oblasním přeboru

Po vyhodnocení výsledků všech turnajů přípravek můžeme s hrdostí konstatovat, že jsme obsadili s naším družstvem druhé místo za vítězným družstvem Přeštice A . ZOSK SNH věnovala krásný pohár a medaile pro všechny hráče přípravky, kteří se na našem úspěchu podíleli. Na prvním tréninku po přestávce, který bude 10.7.2013 předáme našim hráčům medaile a s pohárem se vyfotíme, abychom měli na náš výkon hezkou památku.

Vloženo 7.6.2013

Sezóna přípravky TJ Litohlavy 2012/2013

Trofeje družstva přípravky TJ Litohlavy za sezónu 2012/2013 .

Naše přípravka má za sebou první sezónu a právě nastal čas na zhodnocení a trochu statistiky a čísel na závěr. 

 Moje první setkání se soutěží přípravek bylo v Plzni-Újezdě. Chtěl jsem vidět, jak celá soutěž probíhá. Zajímalo mne, na jaké úrovni ty děti jsou a od první minuty jsem si říkal " To musíme v Litohlavech mít" :-))
Nábor do družstev mládeže se u nás uskutečnil 18.4.2012 a první dva měsíce jsme hlavně věnovali míčové technice. Učili jsme děti pravidla a až v průběhu prázdnin jsme s dětmi začali trénovat hru na dvě branky podle pravidel přípravek. Naše družstvo přípravky jsem přihlásil do soutěže až po termínu. Neměl jsem z počátku dostatek odvahy, ale dnes jsem pevně přesvědčen, že to bylo dobré rozhodnutí, které přineslo dětem mnoho radosti.

Na první turnaj jsme odjížděli do Přeštic. Nejvíce jsem se bál, aby neúspěch děti neodradil, ale celkové čtvrté místo bylo naprosto úžasné a moje obavy byly nepodložené.
V sezóně jsme odehráli devět turnajů přípravek. Charakteristika by mohla být následující:
1) Na podzim naprosto bezkonkurenční Božkov a v  případě že byl turnaj rozdělen na dívčí a chlapecký, tak Přeštické A-čko kralující mezi děvčaty.
2) Na jaře Božkov omladil a vítěze turnaje jsme hledali mezi trojicí družstev Přeštice A , Plzeň-Újezd a Litohlavy. Každému z družstev se povedlo vyhrát svůj domácí turnaj. Přeštická děvčata stabilně porážela Újezd , ale většinou byla krátká na Litohlavy. Újezd porážel Litohlavy atd., takže několikrát rozhodovalo konečné skóre.
3) Zažili jsme pohárový podzim a dortové jaro. To podle cen, které zrovna pořadatelé do turnaje věnovali. Vyhrané poháry máme vystavené v klubovně na hřišti, ale s dorty jsme vždycky zatočili hezky rychle !!
4) Celou sezónu jsme odehráli s jedenácti hráči. Někdo odehrál turnaje všechny a někdo jen nějaký, ale byli to: Petr Zeda , Daniel Klik , Martin Charvát , Jakub Lukeš , Adam Černý , Daniel Groh , Kristýna Auingerová , Anežka Hejlová , Klára Beranová , Tereza Kantoříková a Julie Sedláčková.
5) V turnajích jsme obsadili 2 X 4. místo , 1 X 3. místo , 4 X 2. místo a 2 X 1. místo
6) Během devíti turnajů jsme odehráli celkem 755 minut, což je průměr 84' na turnaj.
7) Původně jsem si nechtěl dělat statistiku střelců, protože jsme jeden tým a jde především o to jak jsme hráli jako kolektiv a osobní úspěchy jsou druhotné, ale jsou to opravdu zajímavá čísla.
Celkové sóre 401 : 292 je opravdu impozantní, ale z počátku jsme dokázali uhrát druhé místo a mít vyrovnané skóre, ale v průběhu halové sezóny jsme ve svém středu našli kvalitního brankáře, takže jsme pak již neexperimentovali a od začátku jsme stavěli do branky Martina Charváta. Tím jsme zkvalitnili obranu, protože Martin se v brance opravdu lepšil každým turnajem. Útok měl od počátku svého jasného lídra. Petr Zeda se ukázal jako střelec, který dokáže hodně gólů nastřílet, ale někdy byla jeho touha "všechno rozhodnout hned" hraničící se zbrklostí. Nic méně jeho výkon si zasluhuje pozornost a uznání. Petr Zeda - 271 branek , Daniel Klik - 85 , Kristýna Auingerová - 31 , Jakub Lukeš - 12 a Daniel Groh - 2
8) Od náboru do družstev mládeže, který se uskutečnil 18.4.2012 , jsme s přípravkou odtrénovali 66 tréninkových jednotek. Nejpilněji trénujícími v jarní části soutěže byli: Tereza Kantoříková - 92% , Daniel Klik - 88% , Jakub Lukeš - 88% a Martin Charvát - 84%. Pokud budeme bilancovat, tak na mnoha hráčích je po roce vidět veliké zlepšení. Daniel a Jakub dokáží pěkně vystřelit v pádu a Petr proměňoval trestné hody i z devítimetrové vzdálenosti, což je pozoruhodné.
9) Na každém turnaji jsme hráli jako doma, protože naši rowdies nás pokaždé doprovázeli a neúnavně podporovali. Nejen že jsme útočili a bránili za neutuchajícího troubení jejich vuvuzel, ale při vyhrocených utkáních se nebáli pustit do (slovního) křížku i s cizými fanoušky:-))
10) Velké díky rovněž patří všem, kteří pomáhali organizovat naše dva domácí turnaje a rozhodčím, kteří přispěli k hladkému průběhu. Dále děkuji trenérům, kteří se podíleli na přípravě. Zdeňku Hejlovi a Václavu Hudíkovi.

Do další sezóny bude nastupovat naše družstvo přípravky v omlazené sestavě. Petr Zeda , Adam Černý , Martin charvát , Kristýna Auingerová a Jakub Lukeš v přípravce končí a největší zodpovědnost bude na Danielovi Klikovi, který má největší zkušenosti. Rádi bychom rozjeli dvě družstva přípravek, a to družstvo chlapců a družstvo dívek. Domnívám se, že tento krok by byl přínosem do budoucna. Rovněž by bylo dobré najít stabilní tandém trenérů, kteří by trénovali jen přípravku a nebyli zatížení povinností u jiného družstva.
Naše výsledky nás zavazují, takže máme před sebou mnoho práce. Mnoho práce, která je krásná a má smysl.
Za TJ Litohlavy 
Karel Nekut

 

Vloženo 4.5.2013

Článek II. v týdeníku 5+2

Pokud jste neměli možnost si přečíst článek o naší přípravce , podívejte se na odkaz:

Článek II. v 5+2

Vloženo 9.2.2013

Článek v týdeníku 5+2

V posledním vydání týdeníku 5+2 byl otisknut článek o TJ Litohlavy , který se hlavně věnoval mládežnickým oddílům národní házené v Litohlavech. 

Článek v 5+2

Vloženo 13.2.2013

Pravidla přípravek

Soutěž přípravek má pravidla , která se v několika bodech odlišují od pravidel národní házené tak jak je známe ze soutěží od kat. mladšího žactva , až po soutěže dospělých . Samozřejmě procházela vývojem a v příloze naleznete poslední platné znění . 

http://tj-litohlavy.websnadno.cz/hazena_pripravka/pravidla_pripravky_.pdf

TOPlist
Kalendář utkání a turnajů
Kalendář utkání a turnajů
Kam na podzimní soustředění?

Souhlasíte, aby bylo podzimní soustředění 2019 v Liberci?


zobrazit výsledky
Pomáhají naplňovat naše sportovní cíle
Pomáhají naplňovat naše sportovní cíle
Obec Litohlavy
Obec Litohlavy